0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

איפה לומדים תזונה?

איפה לומדים תזונה?

תזונה זה אחד התחומים המתפתחים ביותר בעת האחרונה. ככל שיש יותר מזון שעובר עיבוד תעשייתי והנדסה גנטית, כך יש יותר חשיבות להקפדה על מיני המאכל שנכנסים לפינו ולגופנו. בנוסף התעצמות תופעת ההשמנה בקרב כלל האוכלוסייה הגבירה אף היא את הביקוש והמודעות לתחום התזונה. המוסד הלימודי המוביל כיום בתחום לימודי התזונה הוא הפקולטה לחקלאות ברחובות שפועל על תקן שלוחה של האוניברסיטה העברית. הסמיכות למכון ויצמן מאפשרת לסטודנטים להשתלב בכל מיני מחקרים מתקדמים בתחומי תזונה. מבחינת מגמות הלימוד אז החלוקה הראשית הינה לתזונה נכונה ותזונה למטרות הרזיה. חשוב להדגיש כי בניגוד לכל אותם תכשירים למטרות דיאטה, הרי שהתזונה למטרות הרזיה מתמקדת באכילה נכונה ובריאה תוך הספקת הרכיבים הנחוצים לגוף בכמויות הנכונות.

כיום בכל בית חולים בכל רחבי הארץ יש צוות של תזונאים שמסייע בהתאמת דיאטה מתאימה לאנשים הנכונים. ישנם הרבה מאושפזים או כאלה שעברו ניתוח ונמצאים בשיקום שעבורם צריך לבנות תפריט שיתייחס ישירות למצבם ולהגבלות השונות במידה ויש. כמו כן התזונאים לומדים כיום במסגרת לימודי ההכשרה שלהם על כל התחום של מזון נטול גלוטן, לקטוז ועוד שלל תחומים כלל לא היו ידועים לציבור לפני כמה שנים.

מי שלומד תזונה למעשה מסיים עם תואר ראשון לכל דבר ומניין. בדרך כלל לאחר מספר שנים בתחום הבוגרים ממשיכים ללימודי נטורופתיה או כל תחום משלים אחר, על פי רוב משהו שקשור לרפואה המשלימה. ישנם הרבה תחומים שלומדים במסגרת לימודי הרפואה שאותם נדרשים ללמוד גם במסגרת לימודי התזונה. יש גם תחילתה של מגמה שבמסגרתה רופאים לומדים מספר קורסים בתזונה על מנת להשלים פערים ולהיות מעודכנים. ככל שטכנולוגית המזון תלך ותתקדם, כל הצורך בתזונאים יגדל בהתאם.