0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

אירידיולוגיה - מחיר / מחירים

אירידיולוגיה - מחיר / מחירים

אירידיולוגיה למי שטרם נתקל במושג, הינה שיטה רפואית שמאבחנת בעיות על פי הצבעים, התבניות והתכונות שמזהים בקשתית העין. השיטה פותחה או יותר נכון התפתחה במאה ה-17 באירופה אבל על פי עדויות שונות כבר הייתה מוכרת לפני זה במזרח הרחוק. בניגוד לשיטות אחרות של הרפואה האלטרנטיבית, פה לא מדובר בתרופה אלא בזיהוי ואבחון של המכה. כלומר, מי שסובל מכאבים שהרפואה הקונבנציונאלית לא מצליחה לאתר או לפתור יכול לפנות לאירידיולוג. אותו מומחה יביט לו לתוך העיניים ויאבחן את הבעיה ואת מקורה. הרופא ה"רגיל" אמור לתת אבחון שיאושש את זה של האירידיולוג.

היות ומדובר על שיטה לא קונבנציונלית אלא פסאו דו מדעית, הרי שאין גם פיקוח על התחום ובטח שלא על המחירים. יש מאבחנים שייקחו מאות שלקים עבור אבחון אירידיולוגי ויש מי שידרשו אלפים. ברוב המקרים, אלו היקרים יותר משלבים את האבחון עם הטיפול הנדרש בעקבותיו. כלומר המחיר הגבוה הוא עבור שילוב של אבחון וטיפול ולא רק עבור האבחון. נכון להיום אין עדיין הכרה של קופות החולים בטיפול כיעיל ובתור כזה שמצדיק סיבסוד, אבל אם לשפוט לפי תחומי טיפול אלטרנטיביים אחרים, זה רק עניין של זמן. בכל מקרה, האבחון האירידיולוגי מהווה רק שלב אחד. כמו שבעת אבחון בעייתי מצד רופא קונבנציונלי אנחנו מבקשים לקבל חוות דעת נוספת, כך גם במקרה הנדון. כלומר, תמיד כדאי לקבל אבחון מפי גורם אחר שיצליב את המידע.

מי שיש לו זמן וסבלנות, יכול לתרגל את יסודות האירידיולוגיה כך שהוא יוכל באופן פרטי בכל בוקר כשהוא מביט במראה לראות מה שלומו. היות ומדובר בתחום שרק עתה החל לתפוס תאוצה, הרי שעדיין יש יחסית מעט מאבחנים מיומנים בתחום וזאת סיבה נוספת מדוע המחירים יחסית גבוהים עבור אבחון בודד.