0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

דמיון מודרך לשחרור

דמיון מודרך לשחרור

דמיון מודרך שימש במשך מאות שנים את החברה האנושית. יש שיגידו שאפילו אלפי שנים. אלא שלא תמיד קראו לילד בשמו. הדמיון המודרך היווה את הבסיס עבור לא מעט מסיפורי העמים שהיוו בסיס לאגדות האחרים גרים. כיום, באמצעות הדמיון המודרך, ניתן לבצע הליכים מורכבים של ריפוי נפשי ושחרור מטעני עבר מעיקים. התחום של דמיון מודרך לשחרור נפשי כבר מוכר על ידי האקדמיה וניתן ללמוד אותו במסגרת התארים השונים. בין אם זה במסגרת לימודי הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה ובין אם במסגרת לימודי העשרה או השלמה בתחומים אחרים, המודעות עצמה מסייעת גם ללומדים. כלומר, ניתן ליישם את הידע לש הדמיון המודרך על מנת לרפא את עצמכם און לכל הפחות לשחרר לחצים נפשיים.

אורח החיים של המאה ה-20 והמאה ה-21 מלא בלחצים ומתחים. הצורך בכלי שחרור רק הולך וגובר. באמצעות ריפוי באמנות בכלל ושימשו בדמיון מודרך בפרט ניתן לנתב את המתחים לאפיקים שמשחררים ומעניקים שלווה פנימית שכל כך חשובה על מנת לשרוד ולתפקד בצורה נורמטיבית. השימוש והעידוד לשימוש בדמיון מתחיל מעשה כבר בגיל הרך. אלא שככל שמתבגרים יש נטייה לשכוח את היכולת הטבעית והמובנית שלנו לעוף מעל המציאות באמצעות הדמיון. הדמיון המודרך ככלי לשחרור למעשה מלמד אותנו להשתמש בדמיון ממש כמו בגילאי הגן. אלא שבניגוד לדמיון של פעם שהיה תמים ונאיבי, הדמיון כיום בא ממקום של הבנה או תפיסה של המציאות מזווית נוספת.

המחשה לדרך שבא אנחנו בתור בגירים מדכאים את הדמיון ניתן לראות בציור. רובנו יכולים לצייר ברמה של ילד בכיתה ד'. שכן באותן שנים אנחנו מפסיקים ליהנות מחסד המורים ומתחילים לחשוב באמצעות נוסחאות ופרדיגמות של חשיבה במטרה ליצר ציונים. הדמיון המודרך בא להשיב לנו את היכולת לחשוב בצורה חפה מכל מסגרת.