0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

חלימה מודעת

חלימה מודעת

חלימה מודעת הינה רעיון עתיק יומין אודותיו ניתן לחקור עוד מימי חז"ל ביהדות ובחיפושיו הבלתי נלאים של דקארט אחרי וודאות. אילו היה מכיר דקארט באפשרות לשליטה מלאה ומודעות בחלומות, היה מתערער כל המהלך הספקני שלו מיסודו, ומותיר את המשפט המפורסם "אני חושב משמע אני קיים" ריק ממשמעות. שליטה מלאה ומודעות בחלומות כמוה כתחושת יכולת אינסופית, אך האם טמונה בכך סכנה? האם באמת ניתן לעשות הכל בחלום צלול? וכיצד ניתן להגיע לחלימה מודעת?

מבחינה מדעית, לא ניכרת סכנה לאדם העוסק בחלומות צלולים. מבחינה סטטיסטית, מבטאים חולמים מודעים רמת סיפוק ואושר גבוהים מחולמים רגילים, אך ההשלכות הפסיכולוגיות לעתיד אינן וודאיות. חלומות צלולים אינם מסוכנים מבחינה בריאותית, ובעיקר מאפשרים תחושת הקלה, בטחון ושליטה.

העקרון הבסיסי של חלימה מודעות הוא ההבנה כי בכל רגע נתון ייתכן וזו אינה המציאות, אלא חלום. דברים שהיו נראים סוריאליסטיים במציאות, כגון אדם סגול, נראים הגיוניים לחלוטין בחלום, לכן קשה להבחין במצב המודעות. לכן, אדם שמעוניין לתרגל חלימה מודעת צריך להבחין במגוון הדקויות הסובבות אותו, שאולי נראות לו הגיוניות בהקשר המציאותי, אך יתכנו להיות חלק מ"הגיון-חלום", גם דברים טריוויאליים יחסית, כמו אדם שצועק ברחוב. ברגע שמשהו איננו עולה בקנה אחד עם השגרה, יכול המתרגל לספור את אצבעות ידו: בחלום, לא תהיה ידו כמו זו שהוא מכיר, היא תתעוות או תשנה את מספר אצבעותיה.

לאחר תרגול ספירת האצבעות באופן קבוע, מספר פעמים ביום, מתרגל המוח לעשות זאת באופן קבוע, ואף במהלך השינה. מרגע התעוררות המודעות, יתקשה המתרגל להישאר בתוך חלום. זהו האתגר הגדול ביותר בחלימה מודעת, היאחזות במצב המודעות. יחד עם זאת, מתרגלים המצליחים להישאר במצב חלימה צלולה זוכים לחווית מודעות ייחודיות. עיינו בפורומים העוסקים בחלימה מודעות בפורטל "בריאותיכאן" וקבלו עדכוני חוויות, מידע מחולמים צלולים מנוסים וטיפים למתרגלים חדשים.