0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

טאי צ'י למבוגרים

טאי צ'י למבוגרים

טאי צ'י הינה חלק בלתי נפרד מרפואה הסינית המתמקד בתנועה, זו סדרה של תנועות אטיות מאוד משולבות בנשימה וכמובן ריכוז כאשר בדרך כלל מדריך מנחה את הקבוצה לגבי התרגילים תוך עידוד לשמירה על יציבות הגוף וזקיפתו.

טאי צ'י הובא לעולם בסביבות שנת 1000-1100 לפני הספירה, לאחר שנזיר מומחה באומנויות לחימה צ'אנג סן פנג צפה במפגש בין עגור לנחש. צ'אנג קיבל השראה מהתבוננות במפגש הזה ליישם תנועות של חיות בתרגילי אומנות הלחימה שלו.

בשילוב של תנועות החיות השונות הוא יצר מגוון תרגילים לביצוע בהילוך איטי תוך שימוש בטכניקת נשימה מיוחדת להגברת זרימת האנרגיה צ'י והתרגילים הללו עם הזמן הפכו לפילוסופיה העומדת מאחורי הטאי צ'י של היום.

ברפואה הסינית הכל מתחיל מאיזון בין יאנג ויין וממחלה נובעת מהפרעת איזון זה. מטרת התרגילי הטאי צ'י הינה להחזיר את האיזון לגוף וליצור הרמוניה בין הנפש לגוף בהרמוניה מלאה עם הסביבה.

יעיולותה של שיטת טאי צ'י נחקרה במחקרים של רפואה קונוונציונלית ונמצא בביצוע תרגילי טאי צ'י באופן סדיר שיפור התנוחה ושיווי משקל במיוחד באנשים מבוגרים. חיתולים למבוגרים יכולים להוות את ההבדל בין אושר לסבל, כאשר אתם זקוקים לכך.

כמו כן כמו לכל פעילות גופנית, לטאי צ'י השפעה חיובית למצבי דיכאון ותשישות, לבריאות הלב וכלי הדם, לחוזק וקואורדינציית השרירים ויש מחקרים על הפחתת הסיכון לאוסטאופורוזיס. יש לציין שתרגילי טאי צ'י מתאימים לכולם אך יותר מכל לאנשים מבוגרים שלא עומדים בפעילויות גופניות אינטנסיביות וגם לא אמורים.

זו אחת הפעילות הגופניות הבטוחות ביותר, אך יחד עם זאת למטופלים הסובלים מחולשת עצמות חמורה, מחלות מפרקים או שברים שקרו לאחרונה יש להתייעץ עם רופא משפחה לפני תחילת התרגול. כמו כן לנשים בהריון יש להימנע מביצוע תרגילים המאמצים חלקו התחתון של הגוף.

טאי צ'י אינה שיטת ריפוי, אך יחד עם זאת, התרגילים המיוחדים על תנועותיהם האיטיות, בתאום עם נשימה עמוקה וריכוז תורמים לשיפור ההרגשה הכללית, לשיפור מצב הרוח ומומלץ לרכוש מיומנויות אלו לכולנו.

מעיסוק רציף ומתמיד בטאי צ'י אחת התועלות העקריות הינה לסובלים מאי שיווי המשקל ולאלה המעוניינים בחיזוק שרירי הגוף, בהפגת דיכאון, עייפות ובשיפור הנשימה והסיבולת הגופנית.

בפורטל כאן הבריאות תגלו עולם שלם של דרכים לחיזוק ושמירה על בריאותינו, תכירו עוד פאן של רפואה הסינית ותוכלו להכיר מדריכים מוסמכים בשיטת הטאי צ'י.