0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

טיפולי הומאופתיה

טיפולי הומאופתיה

הומאופתיה מתמקדת באוסף הסימפטומים שמציג מטופל כאל הדרך הטובה ביותר של כל מערכות ההגנה בגוף בעת הופעת המחלה. כלומר, לפי הפילוסופיה שעומדת מאחורי ההומאופטיה, התמקדות בדיכוי הסימפטומים בעת המחלה, היא גישה שטחית, לא כוללנית, אשר רק תחמיר את חוסר האיזון הפנימי שמשקף לנו גופו של המטופל.

המטפל יבסס את המרשם התרופתי שלו על מאפייני הסימפטומים השונים במטופל מסוים, כך, למשל, שני מטופלים הסובלים מדלקת גרון בעוצמה זהה, יקבלו שתי תרופות הומאופתיות שונות במקרה שהסימפטומים ומצב גופני והנפשי אינם זהים בין שני המטופלים.

תהליך האבחון ההומאופתי שמבצע הומאופת מתחיל כמו ברפואה הקונוונציונלית באומדן ובהתבוננות של המטופל, בדיקה פיזיקאלית מקיפה והסטוריה משפחתית. עם זאת, התשאל שבמהלכו הומאופת מקבל תיאור הסימפטומים ותיאור סבלו יתנהל אחרת. המטפל יתמקד במאפיינים התואמים את טיפול ההומאופתי, תלונתו העיקרית של המטופל והנסיבות סביבה הן נקודות המפתח, לכן המטפל יתרכז בסימפטומים נפשיים ורגשיים, בתחושות פיזיות,במיקום, משך הסימפטומים ועוצמתם, לכן מתרכז המטפל בנקודות האלו כרקע לתלונותיו של המטופל.

התשאול ההומאופתי הינו מפורט וממושך יותר מאשר התשאול של רופא קונוונציונלי ולעיתים נמשך כשעה. ההחלטה בדבר הטיפול ההומאופתי מתקבלת על סמך בקיאותו של המטפל בספרות הדנה בטיפול הומאופתי ועל סמך ניסיונו האישי.

הומאופתיה הקלאסית הפופולרית באירופה, ארה"ב ואמריקה הלטינית מבוססת על מתן טיפול תרופתי הומאופתי בריכוז נמוך מאוד כאשר תופעות הטוקסיות שלו דומה למצרף הסימפטומים שמתאר המטופל. בהומאופתיה הקלאסית הטיפול התרופתי ניתן בתדירות נמוכה מאוד.

הומאופתיה קלינית – טיפול בכמה תכשירים הומאופתיים ידועים בו זמנית כאשר הוכח שהתרופות האלו מקילות במצב הקליני והריכוז שלהן משמעותי גבוה יותר מאשר נהוג באסכולה של הומאופתיה הקלאסית. הנפוצים בין התכשירים הם להקלה ולמניעה של תופעות התקררות וחום. כאן, התדירות של הטיפול ההומאופתי מגיע לעיתים עד כמה פעמים ביום.

עד היום אין הסבר על המנגנון שמסביר השפעתו של הטיפול ההומאופתי על מערכות הגוף. למרות הויכוח המתמיד בנוגע לנכונות מתן תרופות הומאופתיות רבות מן התרופות המשמשות היום יסוד מוסד של הרפואה הקונוונציונלית, כמו תכשירים לטיפול בסוכרת, נוגדי דיכאון – נמצאו יעילים לאורך שנים של נסיון, למרות שמנגונן פעולתן לא ידוע. 

עקרון יסוד בהומאופתיה הוא התאמת הטיפול על פי המאפיינים האישיים של כל מטופל מצריך בחירה קפדנית של מטפל מוסמך בעל ידע ונסיון עשיר בתחום.

פורטל בריאותיכאן מביא עבורכם רובד נוסף אודות הטיפולים ההומאופתיים והמטפלים המוסמכים לטפל בשיטה זו.