0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

טיפולי פסיכותרפיה

טיפולי פסיכותרפיה

היכולת לבנות מערכות יחסים המבוססת על שיתוף פעולה, אהבה ותלות הדדית הינם סימנים מובהקים לבריאות הנפש והיום ההנחה הזו נכונה מתמיד.

בעקבות השינויים הרבים שהתחוללו מאז ימי פרויד, ברור למידי שהפרעות אישיות והפרעות מצב רוח נובעים מבעיות במערכות יחסים. המטופל הסובל מהפרעת אישיות גבולית מודע יותר לחשיבותם של אחרים ותגובות של חרדה ודיכאון הם פועל יוצא לפחד מפני האינטימיות.

מערכת היחסים הינה אבן היסוד של הקיום האנושי ופסיכותרפיה המודרנית נבדלת במטרותיה ובדרישותיה מן הפסיכותרפיה שבתקופת פרויד. המטופלים זקוקים ליחסי אנוש אותנטיים, לכישורים כדי לבנותם וליכולת לעשות את הפשרות הדרושות כדי לחיות חיים אינטימיים עם אחרים. עיקר העזרה היא בלפתח תהליך של התיחסותם לאחרים וכאן ישנו יתרון משמעותי לטיפול הקבוצתי שהינו אחת משיטות הטיפול בפסיכותרפיה.

אריסטו קרא לאדם חיה חברתית, הוא ראה בצורך האנושי בקשרים חברתיים מקור כוח וצורך בסיסי. למרות החשיבה שבקבוצה האדם מאבד את אישיותו והופך לחלק מההמון, בתחילת המאה ה-20 מצאו מפתח להפיכת כוחן של הקבוצות לכוח חיובי, והמפתח הינו ארגון. מטרות ותכליות ברורות הינן חיוניות ליעילות של הקבוצה. קיומה של מטרה משותפת מוגדרת היטב במוחם של כל חברי הקבוצה תסייע ותשפיע בחיוב על התנהגותם של יחידים.

קבוצות טיפוליות הינן קהילות תומכות, הן משלבות בתוכן כמה מהערכים הוויקטוריאניים של תלות הדדית וניתן לצפות מחברי הקבוצה שיעבדו על יחסיהם עם האחרים בקבוצה. קבוצות טיפוליות מאפשרות הזדמנות ייחודית להתנסות ולעבוד על סוגיות של אינטימיות ואינדיווידואליזציה.

על ידי התנסויות חוזרות ונשנות במסגרת קבוצתית, לומדים המטופלים על יחסיהם הבין-אישיים הלקויים ועיוותיהם התפישתיים אשר מעוררים תגובות שליליות או לא רצויות מצד אחרים. בעזרת משוב של האחרים המטופלים לומדים כי פחדיהם עשיים להיות חסרי יסוד בהווה וכי חרדותיהם נובעות מאותה תפישת מציאות מעוותת. ככל שמטופלים לומדים יותר על דפוסי התנהגותם בקבוצה כך הם משפרים את יכולתם לבחור בדפוסי התנהגות נכונים.

הדגשים בתרפיה הקבוצתית ימשיכו להשתנות כל עוד הבנתנו אודות טבעו האדם הולכת ומתרחבת.שלושת ההידגשים העיקריים חייבים להילקח בחשבון בתרפיה הקבוצתית והם דגש על חייו הפנימיים של האדם, המרכיב הבין אישי והשיקול השלישי הינו המרכיב הסוציו-פסיכולוגי בהקשר הרחב שבו הקבוצה מתקיימת.

אחד הדברים המשמעותיים בבחירת המטפל הינו בחירת איש מקצוע מעודכן בנוגע כל החידושים בתחום ומנוסה. אדם הפונה לאיש מקצוע כאשר נזקק לשרותיו מתוך אמונה מלאה שבעל המקצוע – המטפל יודע מה לעשות ופועל על פי סטנדרטים מקצועיים גבוהים המקובלים בתחום עיסוקו.

אין בושה לבקש ממטפל להוכיח את בקיעותו בנושא כי מדובר בסופו של דבר בבריאותינו. פורטל בריאותיכאן ממליץ להתיחס בכובד ראש בבחירת מטפל מתאים עבורכם או עבור ילדיכם, כי על הכשרתו ועל ניסיונו ישנה השפעה מכרעת על על איכות הטיפול.