0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

טיפול בצמחי מרפא

טיפול בצמחי מרפא

כאשר מדובר על טיפול בצמחי המרפא על פי הרפואה הסינית לא מדובר רק על מרכיבים השונים של הצמח כמו שורש, עלה וקליפה, אלא מדובר על מרכיבים נוספים מעולם החי והמינרלים על נרקחים בדייקנות מרובה על פי המסורת העתיקה למעלה מ-3000 שנה.

אחד הצמחים המוכרים ברפואה הסינית הינו צמח אסטרגלוס ושימושו העיקרי הינו לחיזוק מערכת החיסון של הגוף במלחמה נגד המחלות, ואף נטען כי יש לו פעילות נוגדת סרטן. רפואה המערבים ערכה מחקרים קליניים על צמח זה ונמצא שהמיצוי משורש הצמח מאזורי סין, יפן וקוריאה מגרה פעילות מערכת החיסון בחיות. המחקרים בחיות הראו שהמיצוי משורש האסטרגלוס משתן, מוריד ערכי לחץ דם ומקל על מצבי דלקת, כמו כן נמצאה סיבולת גבוהה יותר בקרב מכרסמים שהואכלו בצמח זה.

גם בבני אדם נערכו מחקרים תוך שימוש בצמח אסטרגלוס ונמצאו הוכחות להגנה מסוימת ללב בעת זיהום ויראלי, שיפור התפקוד של מערכת החיסון בקרב חולי איידס וייתכן שהצמח מקנה הגנה מסוימת ללב ולכליות בעת זיהומים שונים. לא נצפתו תופעות לוואי משימוש בצמח אך יש לקחת בחשבון בעת נטילת תרופות קונוונציונליות, השילוב של שניהם עלול לגרום לתופעות בלתי רצויות.

עיקרון מפתח ברפואה בצמחי מרפא נוגע לחשיבות שבשימוש בתמציות מן הצמח ולא בחומרים מבודדים ומעובדים. ההרכב הכימי של המיצוי עשוי להשפיע על הגוף בצורות שונות.המרכיבים של הצמח מספקים לרוב תרופה קלה לעיכול ובחלק של הצמחים ישנם כימיקלים "עוצרים" אשר מטרתם למנוע תופעות בלתי רצויות של החומרים הפעילים שבמיצוי.

מצב מתח אחת הסיבות העיקריות להיוצרות מצב חולי והמטפלים בצמחי המרפא ישלבו להמלצתם בנוגע למיצוי המתאים גם טכניקות להרפיה ולנשימה. זו דוגמא נוספת לאינטגרציה של שיטות טיפול שונות לשם השגת היעד שהוא האיזון הפנימי והחיצוני.
צמחי מרפא משמשים גם להכנת תרופות מיוחדות להזנת מערכת העצבים וחידוש תפקודה היעיל לאחר תקופות של מתח או במקרים של חולשה כרונית.

רעיון שיקום האיזון, הומיאוסטזיס, ניצב במרכז ראיית המחלה בעיניו של מטפל בצמחי מרפא. מונח המשקף עמדה זו הוא מונח "מחולל הסתגלות". 

הטיפול בצמחי מרפא מציע מגוון רחב של דרכים לחיזור ושיקום בריאותו של המטופל. מרבית המושגים מעולם צמחי המרפא הגיעו אלינו מעת העתיקה אך רובם עודכנו והותאמו לימינו.

הבנה ברורה יותר של תהליכים אקולוגיים כעת בשילוב עם התפיסה המסורתית של זיקה ותלות בריאותי של באדם בסביבתו מספק פילוסופיה רבת השפעה בדאגה לבריאות, שהיא מטרתו המוצהרת של המטפל בצמחי מרפא.