0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

לימודי רפלקסולוגיה - תנאי קבלה

לימודי רפלקסולוגיה - תנאי קבלה

לימודי רפלקסולוגיה הפכו במהלך השנים למבוקשים במיוחד בקרב הסטודנטים בתחומי הרפואה המשלימה. למי שטרם נפגש עם המונח נסביר בקצרה כי מדובר על שיטת ריפוי שמבוססת על לחיצות בנקודות שונות על פני הגוף. המקור של השיטה הנו ברפואה הסינית העתיקה, שם בנו מפה שמפרטת בצורה יסודית היכן ללחוץ בהתאם לסוג החולי או הכאב. כפי שניתן להבין מהשם, הטיפול באמצעות רפלקסולוגיה יוצר שרשרת של תגובות בגוף – להלן הרפלקס- שמשחרר את הכאב.

תנאי קבלה על מנת ללמוד רפלקסולוגיה אינם אחידים. בכל מסגרת שמציע את הלימודים יש תנאים אחרים. אבל בדרך כלל זה משתלב בתוך המכלול של לימודי רפואה סינית או אלטרנטיבית. עבור מיש לומד עבור תעודה בלבד מתוך לעסוק בזה בתור מקצוע הרי שאין ממש תנאי סף. אבל מי שלומד את זה כחלק מלימודי תואר חייב זה כך לשלב את זה כך שסל השירות שהלימודים יאפשרו לו להציע יהיה קשור האחד עם השני. כלומר, הרפלקסולוגיה צריכה להשתלב עם מקצועות כגון שמנים ארומטיים, רייקי, מסאז'ים רפואיים על סוגיהם השונים ועוד.

מי שבאמת רוצה להתמחות בתחום חייב בשלב כלשהו לנסוע למזרח הרחוק על מנת ללמוד מקרוב את רזי המקצוע. ישנם מאסטרים של ממש בתחום שמעבירים את התורה מדור לדור במשך אלפי שנים. את הידע שלהם הם לא מלמדים בצורה קונבנציונלית אלה באמצעות תרגולות שהם מבצעים בצוותא עם התלמידים. כמו כן השהייה במזרח מאפשרת ללמוד קצת יותר על התרבות העתיקה של סין ושאר עמי האזור שחלק גדול מהרפואה האלטרנטיבית התפתחה מהם כתוצאה דל נסיבות היסטוריות מעיינות ביותר. הידע הנרכש במזרח מהווה ערך מוסף חשוב גם בהיבט של המיומנות הנרכשת וגם בהיבט של יתרון יחסי ביחס לקולגות למקצוע פה בארץ.