0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

למה טוב לעשות יוגה?

למה טוב לעשות יוגה?

יוגה מגיעה אלינו בדומה לאיורוודה מהודו פחות או יותר מאותה התקופה. בדומה לפילוסופיה האיורוודית גם יוגה מבוססת על שלושה דושות בנוגע לבריאות וחולי, אך הדגש העיקרי ביוגה הינו נפשי-רוחני, כלומר יוגה רואה אדם כשלם, חיבור בין האני רוחני ואני הגופני.

נכון להיום ידועות ארבע שיטות עיקריות ליוגה: בהאקטי יוגה – יוגה של דבקות, ג'נאנה יוגה – יוגה של ידיעה ותבונה, קארמה יוגה – יוגה של פעולה וראג'ה יוגה – יוגה של שליטה תודעתית וגופנית.

תרגילי יוגה, לעומת תרגילי התעלמות הידועים לכולנו מתמקדים ביכולת האנושית לגמישות,וביכולת לכופף ולמתוח את אברי הגוף השונים.תזונה נבונה ואורח חיים צנוע הינם חלק בלתי נפרד מהפילוסופיה שעומדת מאוחורי שיטה זו לשם שמירה על הבריאות ומניעת מצבי חולי.

אנשים בריאים במערב הבינו את סגולות השיטה לשם הרפיה, במטרה להגיע להרמוניה פנימית ולאיזון בין גוף והנפש והשיטה הנפוצה במערב הינה הטה יוגה, המתמקדת בתרגילי נשימה ותנוחות שונות.

על פי המחקרים והמדידות שנערכו במהלך ביצוע תרגילי יוגה הייתה השפעה חיובית על האטה בדופק ובירידה בערכי לחץ דם, כמו כן נצפתה הגדלה בנפח הריאות ובכושר הנשימה, שיפור ביכולת הרפיית השרירים וכמובן שיפור בכושר הגופני. לתרגילי יוגה הייתה השפעה גם בפאן הנפשי, כמו הגברת הריכוז, שיפור התפיסה המרחבית ושיפור בקליטה ועיבוד המידע המועבר דרך החושים השונים.

בקרב אנשים הסובלים מאסטמה ביצוע תרגילי נשימה במסגרת יוגה מביאים להקטנה בתדירות ובחומרת ההתקפים בנוסף לטיפול הקונוונציונלי. כך שלאחר תקופה כאשר תדירות ההתקפים יורדת פוחת הצורך בתרופות קונוונציונליות.

כמו כן, נמצא שלאחר ביצוע תרגילי יוגה סדירים ומותאמים לסובלים מיתר לחץ דם נצפתה ירידה בערכי לחץ דם ופחת הצורך בטיפול התרופתי. מדובר על תרגילים מותאימים לסובלים מיתר לחץ דם, לכן החשיבות התרגול בעזרת מדריך מוסמך היא חיונית ביותר.

אנשים העוסקים ביוגה לפחות כמה פעמים בשבוע למשך 30-60 דקות, נמצאה הפחתה ברמת החרדה ובתחושת מתח וישנה סברה אשר מטופלים הלוקים במחלות נפש שונות במצבי דחק וחרדה, תרגילי יוגה משפרים את מצבם.

בקרב הסובלים מתעוקת חזה שינוי באורח חיים בשילוב עם תרגילי יוגה משפיעים לטובה על הפחתה בתדירות הכאבים בחזה ועל גורמי הסיכון למחלות לב כמו יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם והיפרגליקמיה. אך חשוב מכל להתיעץ עם קרדיולוג לפני ביצוע תרגילי יוגה לסובלים ממחלות לב.

יוגה נחשבת לפעילות בטוחה וכמעט נטולת תופעות לוואי גם בעת הריון והנקה, כאשר החשוב מכל שתרגילי יוגה יבוצעו בהדרכה מקצועית של מדריכי יוגה מוסמכים.

פורטל בריאותיכאן מביא לכם את המידע החשוב ועדכני בנוגע ליוגה כתורת חיים המסייעת לשמר בריאות ולמנוע חולי בעזרת תרגילי נשימה, תנוחות גוף, תזונה והתנהגות צנועה ואת המדריכים המקצועיים והמוסמכים.