0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

למה לעשות מדיטציה?

למה לעשות מדיטציה?

מדיטציה היא ויסות עצמי של הריכוז ותשומת הלב שלנו. מקורה בהודו העתיקה לפני כשלושת אלפים שנה, אך יחד עם זאת מדיטציה בצורות מגוונות הייתה קיימת בכל התרבויות והדתות.

הטכניקות של המדיטציה משנתות על פי אסכולות שונות, אך המטרה של כולן הינה להגיע למצב בו המודעות שלנו חסרת מחשבה. היא אחד הטיפולי גוף-נפש שרואה באדם אחד שלם וקשר ישיר בין מצבו הגופני למצבו הנפשי.

מודעות חסרת מחשבה היא בעצם השלווה, הרוגע הפנימי אליהם אנו שואפים להגיע דרך אחת השיטות של מדיטציה.
למדיטציה תרומה למצב של רגיעה נפשית ושיפור איכות חיים אך היא עוד כלי בארגז הכלים שנקרא שמירה על בריאותינו.

מדיטציה מודעת – הגוף ללא תנועה במצב נייח לשם השגת מצב הרפייה בחלקי גופו ובתנועותיהם. התהליך הינו ניתוק ממחשבה כאשר המיקוד הינו ביצירת מצב של מודעות עצמית ורוגע פנימי.

מדיטציה טרנסצדנטלית – המיקוד הינו במילה, ביטוי או קול, כאשר בעזרת חזרה ממושכת עליהם בלחש, בקול רם או בלב מושגת שלווה ורוגע פנימי.

במחצית השנייה של המאה ה-20 הובאה טכניקה של המדיטציה לארצות המערב ומאז היא בשימוש בכל רחבי העולם. 
מחקרי אורך הראו קשר ישיר בין עיסוק במדיטציה לאריכות חיים כאשר נמצאה גם ירידה משמעותית במצבי חולי ובביקורים אצל רופא משפחה בקרב מיישמי מדיטציה בחיי היום יום. באותם המטופלים נצפתה השפעה חיובית של מדיטציה על ערכי לחץ דם בעיקר אצל סובלים מיתר לחץ דם, גם במחלות לב וביתר שומני הדם הודגמה השפעה חיובית.

כאשר במחקרים המדעיים הרבים חקרו את השפעת העיסוק היומי במדיטציה על בריאות האדם, נמצא שמצב של שלווה ורוגע משפר את איכות החיים, תחושה של שביעות הרצון והבריאות נפשית. 

עיסוק במדיטציה הינו בטוח וללא תופעות לוואי, הוא בעצם אחד הצעדים מיני רבים בדרך לאריכות ימים בבריאות טובה.

מדיטציה באה להמחיש שמצבי לחץ בהם אנו שרויים אינם מתכונת בריאה לחיים בריאים ומלאים.