0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

למה רפלקסולוגיה?

למה רפלקסולוגיה?

מקורה של הרפלקסולוגיה במסורות עתיקות בהן מבוצע טיפול בידיים ובכפות הרגליים למטרות בריאותיות. תפיסה זו מבוססת על היפותזה לפיה הגוף כולו משתקף בידיים ובכפות הרגליים בזעיר אנפין.

נקודות החזר מוגדרות מתיחסות לאזורי גוף מסוימים. כאשר מופעל לחץ על נקודות אלה, מתרחש שינוי באזור הגוף התואם, העוזר בתהליך ההחלמה. גישה זו כרוכה בעבודה עם כל מערכות הגוף, ולא באזורי הגוף נפרדים, ובהשפעה הן על הגוף והן על הנפש.

ריפוי בהחזרים ברפלקסולוגיה מיושם באמצעות מגע עדין הכולל את הראש והאוזן ופועל בצורה הוליסטית תוך התיחסות לצרכי האדם. 

עבודות מחקר מעידות על יעילותם של טיפולי רפלקסולוגיה להשגת הרפיה והפגת דאגה וחרדה. מספר מחקרים גם מוכיחים כי טיפול ברפלקסולוגיה פעם בשבוע במשך חודשים הביא להקלה משמעותית בתסמונת קדם-וסתית, חלקם מצביעים על יכולתה של הרפלקסולוגיה להקל על כאבי ראש מסוג מיגרנה ומסוגים אחרים ולהקטין את צריכת התרופות נגד כאבים במחלות אלו.
כטיפול תומך להקלת סבלם של חולי סרטן, הסתברה רפלקסולוגיה כמשווה בערכה לכל עיסוי כף הרגל. בתסמונת המעי הרגיז – מחלה שכיחה המתבטאת בכאבי בטן ושינויים ביציאות כאשר כל בדיקות המעבדה תקינות – נצפתה יעילות לרפלקסולוגיה.
הטיפול באמצעות רפלקסולוגיה נחשב בטוח, אך למי שסובל מפצעים בגפיים התחתונות או מהתקף מחלת השגדון GOUT מומלץ להימנע מטיפול רפלקסולוגי. כמו כן מומלצת זהירות בטיפול ברפלקסולוגיה בעת הריון, כי גירוי נמרץ של כף הרגל עשוי להביא להתכווצות הרחם וללידה מוקדמת.
לרפלקסולוגיה יכולה להועיל בהפרעות בתחומים אלה: שריר ושלד,נשימה, עיכול, פוריות, הפרעות עצביות ואנדוקריניות וכן בהפגת חרדה, להרפייה ולהקלה על סימפטומים הנגרמים מתסמונת קדם-וסתית,שיפור תנועתיות ועל הפחתת כאבי ראש.
פורטל בריאותיכאן איגד בתוכו את כל המידע החיוני אודות מטפלים מומחים ברפלקסולוגיה והיכן ניתן לרכוש מקצוע של רפלקסולוג מוסמך, אך יש להקפיד על כך שטיפולי רפלקסולוגיה לא יביאו לדחיית אבחון או טיפול בשיטות קונווינציונלית כי בסופו של דבר אנו מאמינים שרק אינטגרציה בין הרפואה המסורתית לרפואה אלטרנטיבית תניב פירות.