0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

מה זה רפלקסולוגיה?

מה זה רפלקסולוגיה?

על פי התיאוריה העומדת בבסיס טיפול שנקרא רפלקסולוגיה, אזורים שונים על פני כף הרגל משקפים את אברי הגוף השונים, ולעיתים טכניקה של הפעלת לחץ, עיסוי או גירוי של אזורים אלה עשוי להשפיע על תפקוד המערכות באזורי הגוף האחרים.

העיסוי של כף הרגל ולעיתים גם של פני הידיים או אפרכסות האוזניים מתרכז בנקודות מסוימות, אשר על פי הרפלקסולוגיה עיסוין תורם להעברת אנרגיה לאורך העצבים לחלקי הגוף האחרים "המשתקפים" בהם, כמו הגב או הקיבה. כך, למשל, עיסוי עקב הרגל ישפיע על הגב התחתון, עיסוי מרכז כף הרגל ישפיע על אזור הקיבה,עיסוי קדמת כף הרגל ישפיע על הלב והריאות, עיסוי אצבעות כף הרגל ישפיע על הראש, העיניים והפה, וכן הלאה.

מעט מאוד ידוע על שורשיה ומקורותיה של הרפלקסולוגיה, אך שיטות דומות של עיסוי כף הרגל בנסיון להשפיע על תפקוד מערכות הגוף היו בשימוש במשך אלפי שנים במצרים ובארצות אחרות. בתחילת המאה העשרים, רופא קונווינציונלי אמריקני בשם ויליאם פיטס טען כי ניתן למפות את כף הרגל לאזורים המייצגים חלקים שונים של הגוף, ובאמצעות אזורי כף הרגל אלה לאבחן מחלות הפוקדות את אזורי הגוף השונים. הפעלת לחץ עדין על האזור המתאים בכף הרגל תביא להקלה על סימפטומים הנובעים מאזור הגוף הספציפי המיוצג בכף הרגל. פיטס כינה תהליך זה "ריפוי אזורי".

טבלאות ותרשימים המשמשים את הרפלקסולוגים מכילים תמונות של כף הרגל עם דיאגרמות שונות המייכות אזורים על פני כף הרגל לאברים פנימיים ולחלקי גוף שונים.

בעת ביקור אצל רפלקסולוג, לעתים קרובות יתבקש המטופל לספר על ההיסטוריה הרפואית שלו, לפני שהרפלקסולוג יבחן את כף רגלו. המטופל יישאר לבוש ויחשוף רק את כפות רגליו, כשהוא יושב על כורסא ורגלו מורמת, או שוכב על מיטת טיפול.

הטיפול יתחיל בעיסוי עדין של כף הרגל, ולאחר מכן יופעל לחץ על נקודות-רפלקס מוגדרות, בדרך כלל ללא גרימת כל כאב. חלק מן המטפלים ברפלקסולוגיה משתמשים בשמנים וקרמים שונים לעיסוי כף הרגל, ועתים אף מכשירים שונים כקסמי עץ, כדורי גומי ומברשות שונות. ספרים העוסקים ברפלקסולוגיה מציינים כי המטופלים חשים בדגדוג בחלק הגוף "המתאים" לאזור כף הרגל העובר עיסוי וגירוי, אך טענה זו לא הוכחה בבדיקה מדעית.

משך הטיפול נע בין חצי שעה לשעה, ובדרך כלל הקורס הטיפולי כולו נמשך ארבעה עד שמונה שבועות. ניתן ללמוד את הטכניקה לצורך ביצוע עצמי. 

בפורטל בריאותיכאן תקבלו את המידע המלא אודות רפלקסולוגים מומחים והיכן ניתן ללמוד אודות תורת הרפלקסולוגיה.