0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

מטפלים בדמיון מודרך

מטפלים בדמיון מודרך

דמיון מודרך – זו שיטה אשר מנצלת את יכולת הדמיון שלנו להשפיע על מצבנו הנפשי, הגופני והרגשי.המטרה העיקרית של טיפול בשיטת דמיון מודרך הינה לנצל את כוח הדמיון והשכנוע העצמי כדי לרתום אותם לטיפול תופעות ביולוגיות אשר בדרך כלל לא נתפסות על ידינו כאשר אנו בהכרה מלאה.

בשיטת דמיון מודרך המטופל מתבקש לדמות לנגד עיניו מראה כלשהו – כמו שקיעת שמש לתוך הים הרגוע ובו בזמן לגרות את חושיו כדי לדמיין מראות וריחות הקשרים למראה, כמו להריח את האוויר המלוח, לשמוע את הגלים המתנפצים ועוד. בצורה זהה לחלוטין ניתן לבקש ממטופל הסובל ממחלת סרטן באזור מסוים לדמיין ש"חיילי מערכת החיסון" תוקפים את הגידול. את ההנחיה בדמיון מודרך יכול להעביר אך ורק מטפל מוסמך לפחות בשלבים הראשוניים של הטיפול.

בדומה להיפנוזה, בטיפול על ידי דמיון מודרך נדרשים הרפייה וריכוז ואחרי זה שלב של שכנוע עצמי המצריך הפעלת הדמיון. 
דוגלי השיטה מאמינים אשר שכנוע עצמי והפעלת הדמיון עשויים לשנות נתונים גופניים וגם את מצבו הנפשי והרגשי של המטופל. בתהליך טיפול באמצעות דמיון מודרך למטופל ישנו חלק מאוד פעיל בטיפול, בהפעלת הדמיון, על פי ההנחיות של המטפל.

בקרב הרפואה הקונוונציונלית קיימת תמיכה לטענה שבמטופלים מסוימים הסובלים ממחלה ממארת ומקבלים הדרכה והנחיה בדמיון מודרך – אלה המטופלים אשר מסוגלים להגיע להרפיה ולהפעלת הדמיון יחושו תחושת רווחה ואיכות חיים טובה יותר. גם מטופלים אשר קיבלו טיפול בדמיון מודרך מספר ימים לפני שעברו ניתוחי בטן או ניתוחי לב פתוח, התאששותם הייתה טובה יותר והם סבלו פחות מכאבים וחרדה. כמו כן, השפעה חיובית נצפתה גם במטופלים אשר סובלים מכאב כרוני אשר הייתה הקלה בכאבים ככל שטופלו יותר בשיטת הדמיון המודרך.

דמיון מודרך הינה שיטת טיפול בטוחה, ולא דווח לעולם על תופעות הלוואי, כאשר הטיפול ניתן על ידי מטפלים מוסמכים ובעלי יושר מקצועי ואישי. להיות מטפל בדמיון ניתן בתום קורס מקיף בנושא והסמכה מתאימה, חלק ממוסדות ללימודי רפואה משלימה מלמדים מטפלים בשיטה זו על מנת לחשוף את המטפלים לשיטת טיפול נוספת ובטוחה.

בריאותיכאן חושף בפניכם שיטת טיפול נוספת העשויה לתרום לתהליכים הקשורים בשיפור איכות החיים, הפגת מתח וחרדה והפחתת כאבים כרוניים.