0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

ספורט טיפולי לילדים

ספורט טיפולי לילדים

ספורט טיפולי לילדים מהווה את אחת משיטות הטיפול המתקדמות ביותר כיום בתחום של החינוך המיוחד. הימים שבהם כל ילד שסבל מהפרעות קשב וריכוז נשלח אחר כבוד לכיתה מיוחדת כבר חלפו מן העולם. כיום ישנם מגוון מסלולי טיפול עבור מי שמתקשים להסתגל למסגרת הנוקשה יחסית של ישיבה סטטית בכיתה. במהלך השנים האחרונות נכנסו ללקסיקון החינוכי תחומי טיפול כגון רכיבה, טיפול בבעלי חיים ואפילו יצירה סביבתית. בכל התחומים הנ"ל שמים דגש על הפעלת הילדים מחוץ לתחומי הכיתה בניסיון לעורר בהם סקרנות ויצר למידה בתחומי העיסוק. ברגע שהם מתמסרים ונלכדים בפיתיון אז ניתן להתחיל למשוך את החכה אט אט ולהכניסם בהדרגה לתלם החינוכי.

הספורט החינוכי אף שהוא חדש יחסית זוכה לפופולאריות רבה. ככלות הכול הילדים נמשכים לספורט בכלל ולענפי הכדור בפרט כגון הכדורגל והכדורסל. כחלק מהטיפול הם מפתחים כישורים מוטוריים, חברתיים ואפילו כישורי למידה בסיסיים עת הם נדרשים להכין סטטיסטיקות אודות השחקנים האהובים עליהם. בנוסף, הפעלתם בתחומים שהם נמשכים אליהם מעצימה להם את הביטחון העצמי ואת ההערכה העצמית.

הרוב המכריע של עוסקים בתחום של הספורט הטיפולי לילדים הם מורי ספורט שעשו השלמה לחינוך מיוחד. המרכז האקדמאי שבו ניתן לקבל את ההכשרה המלאה והמקיפה ביותר בתחום זה כמובן מכון וינגייט. ישנם מספר מסלולי לימוד שכל אחד מתמחה בהפרעות שונות בקרב הילדים. אבל כול המסלולים ללא יוצא מן הכלל מציעים את הפתרון של טיפול באמצעות ספורט או חינוך גופני כפי שמכנים זאת בהגה הפדגוגית. חשוב לציין שלא חייבים להיות ספורטאים מצטיינים כדי לעסוק בתחום. יש גם הרבה מורים לחינוך מיוחד שפועלים באמצעות ספורט טיפולי כדי להגיע אל הילדים ולנסות לסייע להם ככל הניתן להתחבר למסגרת הלימודית.