0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

פסיכותרפיה - לימודי תעודה

פסיכותרפיה - לימודי תעודה

פסיכותרפיה זה בעצם פסיכולוג מומחה או מתקדם. שכן, על פי התקנים על מנת להיות פסיכותרפיסט צריך קודם כל להיות פסיכולוג. אלא שמתברר שיש גם דרך עוקפת. אמנם על מנת לעסוק בתחום באופן רשמי אכן צריך לעמוד בכל אותן דרישות שמקבילות ללימודי רפואה, כלומר הפסיכותרפיסט הוא רופא. אלא שמי שרוצה להעשיר את עצמו בידע של הפסיכותרפיסט לא חייב לעבור את כל המסלול הנ"ל. ניתן ללמוד עבור תעודה, מה שמוכנה בהגה המקצועית לימודי תעודה. בהגדרה אסור מי שיש לו רק תעודה ולא הסמכה לעסוק בפסיכותרפיה. אבל מי שמעניק שירותי ייעוץ, אבחון והכוונה יכול לעשות שימוש בידע שהוא צבא במסגרת הלימודים.

כל עוד מגדירים מראש שהשירות איננו חלופה מקצועית לפסיכותרפיה אז אין בכך שום מניעה. מבחנת הציבור הרחב, פחות חשוב התואר ויותר חשוב התוצאות. ישנם הרבה מטפלים אלטרנטיביים שלומדים פסיכותרפיה אך ורק כדי להעשיר את ההבנה והידע שלהם. שכן כיום הרפואה האלטרנטיבית בכלל וזאת ההוליסטית בפרט שואפת לתת מענה שלם ככל הניתן. השילוב בין הידע הרב של הרפואה הסינית העתיקה לבין הפסיכותרפיה מאפשר להציע למטופלים חבילת טיפול שלמה ומקיפה. יש משהו פחות מלחיץ ויותר משוחרר לעיתים כאשר במקום לשכב על שפת הפסיכולוג פשוט שוכבים על מזרן הטיפולים, מקבלים עיסוי רפואי על בסיס הרפואה הסינית ותוך כדי מדברים עם המטפל ואגב כך משחררים בו זמנית את לחצי הגוף והנפש גם יחד.

גם מי שאיננו עוסק רפואה כלל יכול ללמוד לימודי תעודה בתחום הפסיכותרפיה. עצם הלמידה והחשיפה לתהומות הנפש יכולה לסייע לנו רבות בהבנתנו את עצמנו. יחד עם זאת תמיד כדאי בשלב כלשהו בחיים לעבור טיפול נפשי אצל אישיות מוסמכת שכן המבט האובייקטיבי תמיד יראה משהו שאנחנו מנקודת המבט הסובייקטיבית לא יכולים לראות.