0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

רייקי - מה זה?

רייקי - מה זה?

שיטת רייקי מוזכרת בכתובים טיבטיים כבר לפני כ-2500 שנה. השם רייקי REIKI בא מצרוף המילים REI שפירושה "הנפש האוניברסלית" Universal Spirit ו-KI שפירושה "אנרגיית החיים"Life Energy .

בבסיס הטיפול ברייקי עומדת התיאוריה שהמטפל "מזרים" למטופל, באמצעות מגע ישיר, "אנרגיית חיים אוניברסלית" המעניקה כוח, הרמוניה ואיזון לגוף ולנפש – כדי לטפל במחלותיו וגם להעניק לו תחושת התעלות רוחנית התורמת לבהירות המחשבה ולאיכות החיים. בחולים הנוטים למות, נועד הטיפול להביא לתחושת השלמה שממנה נגזרת שלווה.

המומחים לרייקי מאמינים שכל יצור חי מושפע מ"אנרגיית החיים האוניברסלית", ולפיכך גם בחיות ניתן לטפל בשיטה זו.

שיטת הטיפול ברייקי מתבססת על מגע מתמשך כשתיים חמש דקות של ידי המטפל באזורים שונים 12-15 במספר על פני הגוף.

המטפל שם את ידיו על גבי הבגדים, על הגוף החשוף, או אף כמה סנטימטרים באוויר מעל פני אזורי הגוף השונים. בדרך כלל דרושה למטפלים שונים כמחצית השעה עד שעה ומחצה כדי "לכסות" את כל מערכות הגוף. המטופלים מדווחים על תחושת חום, הרפיה, תרדמת, או תחושת מרץ ואנרגיה, בזמן הטיפול.

אין הוכחה מדעית ליעילות רייקי לאבחון, מניעה או טיפול במחלה כלשהי. יחד עם זאת, אין לשלול את תרומת השיטה לשיפור איכות החיים אצל מטופלים המאמינים בשיטה, מתמסרים לה ומפתחים קשר טוב עם המטפל, עקב תחושת הרוגע שהיא משרה.

שיטת הטיפול ברייקי בטוחה ונעדרת תופעות לוואי, אם כי יש הטוענים, אך לא מוכח, כי עלולה לחול הרעה בקרב הסובלים מהפרעות נפשיות. הסיכון העיקרי אינו ברייקי, אלא בדחיית ייעוץ אצל הרופא המטפל לגבי סימפטומים כאלה או אחרים שבבסיסם מחלה שניתנת לריפוי באמצעים קונוונציונליים.

ניתן להשתמש ברייקי כשיטה משלימה המשרה רוגע, ביטחון ואופטימיות. אנו בפורטל בריאותיכאן מרכזים עבורכם את המידע החיוני אודות הטיפול בשיטת רייקי ומקבץ מטפלים מוסמכים על מנת שתוכלו לחוות את חווית הרייקי במלואה.