0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

ריפוי בצמחי מרפא

ריפוי בצמחי מרפא

השימוש בצמחים למטרות רפואיות מקובל זה אלפי שנים. היסודות הרפואיים החשובים של צמחי רפואה הוכרו והוערכו מימי קדם. 

כאשר נכנסו הפולשים הסאכסיים לבריטניה הגדולה, הם הביאו עמם ידע רב ביחס לריפוי בצמחי רפואה. הם השתמשו לעיתים בשן-הארי, בקיויה, בסרפד ובצמחי רפואה נפוצים הגדלים בצידי הדרך.

עם כל הידע שאנו מתפארים בו, יש להודות כי אינדיאנים מצפון אמריקה ללא ידיעת קרוא וכתוב, ללא ידיעת מבנה האדם מונעים ומרפאים בצמחי מרפא פשוטים מחלות המסכלות את מיטב המאמצים של בתי הספר לרפואה.

ריפוי בצמחי מרפא היה שיטת הריפוי הראשונה שהעולם ידע, הם בעצם התרופות של הטבע. השימוש בצמחים רפואיים הוא המדע הרפואי הישן ביותר.

הטיפול הרפואי המודרני בצמחי מרפא משלב הכשרה קלינית וידע מסורתי עם מחקר חדיש וכישורי אבחנה. רפואת צמחי מרפאה מושתתת על גישה הוליסטית אל בריאותו של האדם.

חלק מצמחי המרפא הנמצאים בשימוש אלפי שנים, אך אין בכך הוכחה ליעילות השפעתם או לבטיחותם. עקרון מפתח ברפואה בצמחי מרפא נוגע לחשיבות שבשימוש בתמציות מן הצמח כולו, ולא בחומרים מבודדים ומעובדים. המורכבות הכימית העשירה של הצמחים או עשבים משפיעה על הגוף בצורות שונות. רואים תכונה זו בשום ובשן-הארי, צמחים בעלי שימושים רפואיים רבים.

צמחי מרפא מועילים לגוף בדרכים שונות והם בטוחים באופן יחסי. אחת הבעיות הכרוכות בצמחי מרפא היא בנטייתם של המשתמשים להניח כי חומרים טבעיים אינם מזיקים, אך האמת היא שחלקם סותרים פעילותן של תרופות שונות ולכן חובה לדווח על נטילתם לרופא המטפל הקונוונציונלי. לעתים חוסר התאמה בין התרופות הקבועות ובין שימוש בצמחי המרפא עלולה אך להזיק. ישנה חשיבות עליונה לכל אדם המשתמש בצמחי מרפא לעדכן את רופאו המטפל על השימוש בהם.

מטרת הטיפול הרפואי בצמחי מרפא לעזור לריפוי הטבעי ולשקם את מצב הבריאות המאוזן של האדם.

בפורטל בריאותיכאן נביא לידיכם את הכלים הדרושים אודות צמחי מרפא ושימוש מושכל בהם ונספר על מטפלים מוסמכים לטפל בצמחי מרפא כאשר קיימת הלימה בין הטיפול הקונוונציולי שאתם נוטלים לבין הטיפול בצמחי מרפא.