0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

רפאה סינית

רפאה סינית

" הטאו היא הדרך שהחכמים חיו לפיה ופשוטי העם התפעלו ממנה.ציות לחוקי היין והיאנג פירושו חיים; אי ציוות פירושו מוות. הצייתנים ישלטו בעוד שהמורדים יחיו בחוסר סדר ובלבול. כל דבר המנוגד להרמוניה עם הטבע נחשב לאי ציוות ופירושו מרד בטבע."
                                                                                                                                                    ואנג פינג

הפילוסופיה של רפואה הסינית בת למעלה מ-3000 שנה ומבוססת על עקרון של הרמוניה עם הטבע, אדם הינו חלק מעולם החי ועליו לשמור על האיזון הזה ע"י אורח חיים שלו והתחשבות בטבע. 

על פי הרפואה הסינית על פני הגוף עוברים ערוצים – מרידיאונים כאשר דרכם זורמים אנרגית חיים הנקראת צ'י, נוזלי הגוף והדם. בעת חוסר איזון במערכת הזרימה של האנרגיה בגוף נוצרת המחלה. לאורך ערוצי האנרגיה על פי הרפואה הסינית ממוקמות נקודות בעלות תכונות ייחודיות ומשקפות את כל אברי גופינו. כאשר בעזרת הגירוי של הניקודות הללו ניתן להשפיע על מהלך המחלה ולתקן חוסר איזון בגופנו.

על פי הרפואה הסינית , השימוש במערכת המרידיאנים ובנקודות הדיקור הוכח כיעיל לטיפול במצבי חולי שונים, בעיקר במצבים של כאב כרוני.

על המאזן של יין ויאנג מבוססת בעצם פילוסופיה של הרפואה הסינית המסורתית. שני המושגים אלו הינם הפכים בטבע, כמו קיץ וחורף. אור וחושך. לפי הפילוסופיה הסינית ישנה חלוקה של גוף האדם ליין ויאנג, כאשר איברים הפנימיים נחשבים ליין והחלקים החיצוניים של הגוף נחשבים ליאנג. יין מייצג את המאגר האנרגיה הקיים בגופנו ויאנג מייצג את הפעילות האנושים אשר שומרת מבחוץ על המאגר האנרגיה מפני כל "אויב" כמו זיהומים למיניהם. האבחון של המטופל על פי הרפואה הסינית יהיה על סמך שיוך הסימפטומים של המטופל לפי תיאוריית יין ויאנג, כאשר האיזון ביניהם הינו המטרה.

אנרגיה, מהווה יסוד בולט ברפואה הסינית, היא בעצם גורם המניע את כל הפעילות האנושית, כך שכל פעולה שמבצע אדם הינה נגזרת קיומה של האנרגיה. כאשר האיזון מופרע לעבר חוסר או עודף אנרגיה המצב יוביל להופעת המחלה. 

בגיל המבוגר נראה מצבי חוסר בביטוי קליני של עייפות, חולשת שרירים, קול נמוך וחלש ומצב רוח ירוד. לעומת זאת מצבי עודף אנרגיה יופיע במצבי של חוסר איזון רגשי או תזונתי. הסימפטומים יהיו של בחילות וקאות, שיעול ואסטמה.

בשני עשורים האחרונים רפואה סינית המסורתית תפסה תאוצה בארץ ונפתחה בתי ספר רציניים ללימוד הפילוסופיה של הרפואה הסינית. פורטל בריאותיכאן מציע מגוון רחב של מטפלים מוסמכים ברפואה הסינית על מנת שתתאימו עבורכם את המטפל שעימו תוכלו לצאת לדרך של בריאות בדרך של טאו.