0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

רפואה הוליסטית - מאמרים

רפואה הוליסטית - מאמרים

בעשורים האחרונים התפתחה תופעה מעניינת בקרב העולם המערבי, תופעה שנדמה שכבר הפכה לדרך חיים; תופעה זו היא כמובן התפתחות תחום הרפואה ההוליסטית, לכדי מחצית, אם לא מרבית, תחום הרפואה בכלל. עם מגוון החששות והביקורות שהביע מלכתחילה הקהל הרחב, היום כבר לא ניתן להתייחס לרפואה הוליסטית כשגעון חולף וחסר בסיס הגיוני.

מה זה בעצם, רפואה הוליסטית? השם "רפואה הוליסטית" נובע מהסתכלות שונה למכביר של הרפואה המזרחית מזו של המערבית: בראייה המזרחית, הגוף והנפש אחד הם. ככאלה, לא ניתן לטפל בגוף מבלי להשפיע על הנפש, ולא ניתן לטפל במצוקה מבלי להבין את שרשה. מכאן, השם "הוליזם", שכן היא מתייחסת לאדם כמכלול (שלם=whole ). השם "רפואה אלטרנטיבית" מקובל פחות, כיוון שהטענה המרכזית של רפואה הוליסטית היא שהיא מהווה תוספת ליכולות הרפואה המערבית, ולא אלטרנטיבה. על כן, השם "רפואה משלימה" הולם הרבה יותר והינו נפוץ.

רפואה הוליסטית איננה פולשנית, והינה מכוונת בעיקר לטיפול מונע קבוע. במלים אחרות, ברפואה הוליסטית ההנחה היא שהגוף איננו אמור להגיע למצב של מחלות ומכאובים, שכן, אדם שמטופל באופן קבוע באוקופונקטורה, או שעוסק ביוגה על בסיס יום-יומי, הינו בריא. מאמרים רבים פורסמו בנושא השפעות לטווח הרחוק של הטיפול ברפואה הוליסטית, והתוצאות הן חד משמעיות: עיסוק קבוע בפעילות וטיפול גופניים כאלו שמציעה הרפואה המשלימה, מהווה תחזוק אידאלי לבריאות ולחיוניות.

אם כן, כל עוד חסרים התקנים הנחוצים לוידוא איכות המטפלים בשוק העבודה, כל שנותר לעשות הוא לתמוך במוסדות לימודי רפואה הוליסטית ברמה גבוהה, ולהציע את שירותיהם; פורטל "בריאותיכאן" מרכז את פרטים של מגוון מטפלים מוסמכים ואיכותיים מרחבי הארץ, כמו גם מידע בדבר מוסדות לימודים מקובלים ומיומנים בתחום לימודי הרפואה ההוליסטית. כל המידע הנחוץ אודות רפואה משלימה בישראל כיום, מרוכז תחת קצות אצבעותיכם בפורטל "בריאותיכאן"!