0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

רפואה הוליסטית – מאמרים

רפואה הוליסטית – מאמרים

הרפואה ההוליסטית היא בעצם הרפואה הכללית. במקום לאבחן רק את מקור הכאב ולהתמקד במיגורו בהיבט הפיזי, או הנפשי, באה הרפואה ההוליסטית ומציעה גישה כוללת. בשיטה זו כדי לאבחן בעיה לעומק, צריך להבין את כל ההקשרים. הפיזי, הרוחני והנפשי מהווים גם מקור לבעיה וגם מקור לפתרון. בעיקר דברים אמורים לגבי מחלות קשות יותר כגון סרטן על שלוחותיו השונות. על פי הגישה ההוליסטית, יש קשר בין המחלה לגבין מצב נפשי ולחצים נפשיים. בהקשר של פתרון, אז לצד טיפול נקודתי של הקרנות יש גם טיפול אלטרנטיבי של דקירות ולחיצות. כמו כן כל תחום התזונה משתנה מתוך תפיסה שהכול צריך להשתנות כדי לזעזע את הגוף ולגרום לו או יותר נכון לעודד אותו להוקיע מתוכו את הסרט.

ברוב המקרים את הרפואה ההוליסטית לומדים במסגרת למודי הרפואה האלטרנטיבית. החלק המסובך יותר של הלימודים זה היעדר מסה קריטית של מאמרים בנושא. מי שבמת רוצה לקרוא ולהעמיק את הידע שלו בתחום חייב לחפש מאמרים באנגלית או לתרגם אותם לעברית. ברוב המכריע של המקרים מי שפונה לאפיק ההוליסטי הנו מי שנמצא במצוקה. רק לאחר שהרפואה המערבית לא מספקת פתרון הלם אז נאותים לתת סיכוי לכל דבר אחר, במקרה שלפנינו, הוליזם.

לעיתים ישמי שמתבלבל בין ההוליזם לבין כל התחום של הספא. בהרבה מקרים בספא עצמה מבשרים על טיפולים הוליסטיים שהם העצם מסאז'ים ותו לא. ההוליזם זה קודם כל ריפוי של בעיות רפואיות ורק לאחר מכן אם בכלל שחרור והרעה גופנית ונפשית. מומלץ שמי שאתם פונים אליו לקבלת טיפות הוליסטי יחזיק לפחות תעודת הסמכה אחת בתחום מוכר וממוסד מוכר. מי שמתקשה לספק את הסחורה יש להימנע מלתת לו לטפל בכם.