0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

רפואה סינית - אבחון

רפואה סינית - אבחון

הרעיון העומד מאחורי שיטת האבחון ההתחלתית ברפואה הסינית דומה מאוד לתהליך האבחון ברפואה המערבית. שלב הראשון הינו איסוף מידע- אנמנזה רפואית תוך הסתכלות והתרשמות. שלב הזה הינו קריטי לקביעת האבחנה ולהתאמת הטיפול כי במהלך התשאול והתבוננת המטפל מפעיל את כל חושיו על מנת לאמוד את המטופל, הוא מריח, מאזין, ממשש, בודק את הלשון ומתרשם ממצב רוחו.

המפתח ברפואה הסינית המסורתית הינו לזהות את האי-איזון הפנימי בגופו של המטופל דרך סימפטומים חיצוניים. המטפל ישאל שאלות בסיסיות שחלקן תראנה לא קשורות, אך כולן תדונה בעשרת המושגים הבאים:

 תחושת המטופל של קור וחום
 הזעה
 נוכחות של כאבי גוף וראש במיוחד
 הרגלים הקשריום ליציאות והטלת שתן
 הרגלי אכילה
 תחושות סוביקטיביות של לחץ או כאבים בחזה
 שינויים בשמיעה
 מצבי צמא
 אומדן הדופק וצבע של הלשון
 אומדן מצב רוחו של מטופל

התיחסות של מטפל ברפואה הסינית באומדן המטופל לעתים מעמיקה יותר מאשר לרופא קונוונציונלי, כי האבחנה ותוכנית הטיפול הם נגזרת של האומדן, לעומת לכלים מעבדתיים אשר עומדים לרשות רופא מטפל ברפואה קונוונציונלית.

בבניית תוכנית טיפול על המטפל ברפואה הסינית להביא בחשבון מרכיבים רבים במכלול הסימנים והסימפטומים ולשם כך עוד מתקופה של הקיסר הצהוב אבי הרפואה הסינית חולקו המחלות ברפואה הסינית לשמונה סוגי תסמונות. ביניהם: תסמונת יין ותסמונת יאנג, תסמונת שטחית ותסמונת עמוקה, תסמונת קרה ותסמונת חמה, ותסמונות של עודף וחסר. על מנת להגיע לאבחנה המטפל ברפואה הסינית יבדוק את המטופל על פי שמונה סוגי התסמונות הללו, ויסווג את המטופל לאחת מהן. התוכנית הטיפולית מתרכזת בנסיון להגיע להרמוניה ואיזון פנימי בגוף המטופל אשר הופרו וגרמו למחלה.

עם הזמן אימץ מטפל ברפואה הסינית המסורתית שיטות טיפול נוספות לטיפול בצמחי המרפא הקדום, שיטות כמו דיקור במחטים, הדרכה לתזונה נכונה וריפוי אנרגטי.

כך היום המטפל הסיני מיישם בטיפולו את מיטב השיטות בהתאמה אישית לכל אחד ואחד על מנת להגיע לאיזון הנשגב ולבריאות המטופל.

חשוב, כאשר אתם בוחרים מטפל מוסמך ברפואה הסינית, לבדוק היכן קיבל את הסמכתו ונסיון במקצוע. חלק מהמטפלים הסינים שרוצים לתרום יותר לבריאות המטופל טסים לתקופת התנסות לסין לשם הבנה ברורה יותר של הפילוסופיה המדהימה שעומדת מאחורי הרפואה הסינית.