0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

רפואה שלמה

רפואה שלמה

רפואה שלמה זה הרבה יותר מהברכה הנהוגה בקרב יהודים. כיום כאשר מדברים על רפואה שלמה הכוונה ברוב המקרים זה לחבילת השירות או לסל הבריאות שאנו נזקקים לו חדשות לבקרים עת אנו חולים. הרפואה השלמה כוללת את השילוב האופטימלי בין הקונבנציונלי לבין האלטרנטיבי. בין המזרח למערב. בין הינג והיאנג. כשם שלרפואה הסינית העתיקה אין מענה מלא לחלוטין לכל התחלואים שלנו, כך גם לרפואה המערבית המודרנית אין מענה לכל הבעיות הרפואיות שמהן אנו סובלים. יתרה מכך, כבר היו מקרים שבהם חולים כרוניים במחלות חסרות מרפא מצאו מזור דווקא בזכות הרפואה הסינית העתיקה.

ברמת העיקרון כל מי שעוסק ברפואה, בכל תרבות אשר תהיה, שואף לתת מענה מלא לכל הבעיות והצרות הבריאותיות. בפועל כמובן שלא תמיד יש הצלחה. הסיבה לכך נעוצה בהרבה מקרים בעובדה שהגוף או יותר נכון המפגעים שפוגעים בו מתחסנים בפני כל מיני תכשירים אנטיביוטיים ואחרים. דווקא ניקוי הגוף מרעלים ותקיפת אותם חיידקים קטלניים בשיטות טבעיות מצליחה לסייע במיגור החולי. מתברר שלטבע יש דרכים משלו להשיב את האיזון וההרמוניה הפנים גופנית.

בעבר היה נהוג לערוך הפרדה מלאה בין הרפואה המערבית לזאת האלטרנטיבית. כיום כבר יש בקופות החולים אפיקים שמפנים ואף מסבסדים את כל מה שמכונה רפואה משלימה. אם תהיתם את מה היא משלימה הרי זה את הפערים שהרפואה המערבית לא מצליחה למלא. הרפואה האלטרנטיבית מצידה הרימה את הכפפה ויותר סטודנטים משלבים לימודים משני הצדדים. בחלק מהמקרים יש אפילו מעין שילובים של שני הזרמים על מנת להעניק פתרון בריאותי מיטבי עם החולה, בעיקר במקרים דל מחלות קשות במיוחד כגון סרטן על שלוחותיו השונות. החלק החשוב זה לשמור על מידתיות ולא להיסחף יתר על המידה לכאן או לכאן.