0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

תזונה הוליסטית - לימודים

תזונה הוליסטית - לימודים

רפואה הוליסטית הגיע למערב באמצע המאה הקודמת, ובישרה רעיון חדש של רפואה וניחוח חדש של תקווה. הרפואה השלמה (שלם = whole) מתייחסת לגוף ולנפש כאחד, אותם לא ניתן להתיר ובלעדיהם לא ניתן להשפיע על שכניהם. לפי הסתכלות הזו, עיסוי כף הרגל משפיע, לא רק על כל יתר הגוף, אלא גם על הלך הרוח והתחושה הפסיכולוגית. הסתכלות זו קסמה עד מאוד לקהל המאוכזבים מן הראייה הלינאית של הרפואה המערבית.

יחד עם זאת, מאז פריצת הרפואה ההוליסטית במערב ועד היום, למדנו להכיר את ההבדל בין שני סוגי הרפואה שלרשותנו: רפואה מערבית המתבססת על מדע מציעה פתרונות חדשניים ומודרניים למצוקות קשות וחמורות, ומנגד מציעה הרפואה המשלימה טיפולים מונעים ואפשרויות פעילות לתחזוק ושימור מצב בריאותי טוב, הן של הגוף והן של הנפש. למעשה, אין השתיים באות זו על חשבון זו, אלא הן רק מחמיאות זו לזו.

אם כן, מה זה תזונה הוליסטית? מתוך השילוב הנדיר הזה נוצרה שיטת התזונה ההוליסטית; בגישה זו, ניתן להשתמש במידע המדוייק והמבוסס אודות תזונה אותו מציע לנו עולם המדע המערבי, ולשלבו עם ההשפעה ההוליסטית שיש למזונות השונים. כלומר, המטפל בתזונה הוליסטית למד להכיר את אישיותו של האדם, ואת השפעות התזונה שלו על אישיות זו. לכל גוף ולכל אישיות צרכי מזון משל עצמם, ולכך מיועדת התזונה הקלינית ההוליסטית

לקבלת כל המידע הנחוץ בנושא תזונה הוליסטית, הרשו לעצמכם להנות ממאגרי המידע בפורטל "בריאותיכאן": החל מפורומים עדכניים עם טיפים מבעלי ניסיון, דרך מידע על קורסים ללימודי תזונה הוליסטית במוסדות המשובחות והטובים בארץ, ועד לפרטים של מטפלים מומלצים בשיטת התזונה ההוליסטית מרחבי הארץ. כל מה שחשוב לגביי תזונה הוליסטית, תחת קורת גג אחת - "בריאותיכאן"!