0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

תמציות פרחי באך – אבחון וטיפול

תמציות פרחי באך – אבחון וטיפול

הרמוניה וחוסר איזון בין גוף והנפש, אותם ההנחות המקובלות הן ברפואה הסינית, איורוודית, בהומאופתיה, בארומתרפיה ועוד. אדוארד באך רופא אנגלי שחי בסוף מאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 האמין שכל מחלה היא תוצאה של הפרעת האיזון הזה כאשר הסימפטומים הם בעצם הביטוי למצבו הרגשי השלילי של המטופל.

ד"ר באך פיתח תיאורית טיפול באמצעות סדרת תכשירים המופקים מפרחים. בעיניו הרגש השלילי אשר מלווה את הטופל בעת המחלה הינו מזיק והינו הסיבה העיקרית למצבו.

באך התמקד מאוד בפאן הרגשי של אדם החולה וחילק את הרגשות שליליות לשמונה קבוצות עיקריות כאשר הן חולקו לעוד 38 תת קבוצות המכונות תחושות שליליות ולכל אחת מהן הוקצה טיפול באחת מ-38 תמציות שד"ר באך הפיק מפרחי.

הקבוצות העיקריות הן:

• פחד
• הססנות
• אדישות
• חוסר ביטחון
• רגישות יתר
• בדידות
• חרדה
• דיכאון

על פי העקרון העומד בבסיס הטיפול בפרחי באך, לתכשירים המופקים מצמחים שונים ישנה יכולת לאזן ולהביא להרמוניה בין הגוף והנפש וכך לרפא את מצב החולי. הרעיון הינו שלכל תרופה השפעה על אזור אחר בגוף ותחושות השליליות משפיעות לרעה על תפקודו של האזור בגופנו. ההשפעה הרעה עלולה להביא להופעת הכאב באזור ולתחושות שליליות המוקרנות מאותו אזור בגוף.

על פי באך האבחון מתבצע כאשר המטופל מצביע על האזור בגופו הסובל מכאבים או מתחושת האי נוחות והמטפל מתאים עבורו את התמצית הדרושה.התרופות המופקות מפרחי באך מיוצרות לרוב כתכשיר לשתייה על בסיס אלכוהול או בצורת קרם לשימוש חיצוני.

יש לזכור אשר מדובר על תמציות, כלומר תכשירים בריכוזים גבוהים לכן חשוב ליטול את הטיפול לאחר התיעצות עם מטפל מוסמך בפרחי באך ובהתאם להוראותיו בלבד. כמו כן, יש להקפיד שהשימוש בפרחי באך לא יביא לדחיית התיעצות עם רופא משפחה לגבי אבחון וטיפול במצב הרפואי או יבוא במקום האבחון הקונוונציונלי.

מטפלים בתחומי רפואה משלימה של פורטל בריאותיכאן ממליצים על טיפול בעזרת פרחי באך בעיקר לטיפול במצבי חרדה, מתח והפרעות רגשיות נוספות, אך תמיד יש לדווח על כך תחילה לרופא המטפל על מנת לא לגרום לסתירה בין הטיפולים השונים.