0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

האם רפואה סינית עובדת?

 האם רפואה סינית עובדת?

רפואה סינית זה שם כולל שמכיל הרבה מעבר לשתי המילים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הרפואה של המזרח הרחוק, שמוכרת גם בתור רפואה סינית עתיקה, מציעה מענה לכל התחלואים שמוכרים לנו במערב. אלא שבעוד שהרפואה המערבית המודרנית פונה לכיוון של טכנולוגיה מתקדמת, תרופות גנריות ועוד כהנה כימיקלים, ברפואה הסינית מתבססים על הטבע נטו. לא חשמל, לא הקרנות, לא תוצרים שמופקים מחומרים מלאכותיים, רק טבע או כל מה שמקורו בטבע. מ שרוצה להבין את כל התורה על רגל אחת מספיק שיביט על הרגלי השתייה והאכילה.

. במערב הרוב המכריע שותה קפה. במזרח יש שליטה מוחלטת של התה. במערב צורכים בשר כחלק אינטגרלי מהתפריט היומי. במזרח יש נטייה חזקה לצמחונות ואפילו לטבעונות. כשזה מגיע לרפואה, יש להם מענה מן הצומח לכל בעיה רפואית. אין צמח שגדל במזרח שלא ניתן להפיק ממנו תרופה טבעית כלשהי. בתור חלופה למכשור המודרני של הרפואה המערבית, הם מציעים טיפולים של דקירות במחטים, לחיצות ותרגול גופני שכולל נשימה ונשיפה. את התשובה לשאלה האם זה עובד ניתן לראות בעובדה שלא רק שאוכלוסיית סין היא הגדולה בעולם- עדות לריבוי טבעי שעולה בצורה ניכרת על המוות הטבעי- אלא שגם בקרב הרפואה המערבית אימצו ומאמצים כל הזמן עוד ועוד מתודיות מן המזרח.

כיום כל קופות החולים ללא יוצא מהכלל משתתפות ומסבסדות טיפולים אלטרנטיביים שרובם ככולם מבוססים על הרפואה הסינית העתיקה. מתברר שיש תחומים שבהם או שהרפואה המערבית לא מצליחה לתת מענה או שאין לה מענה. בדיוק באותן נקודות הרפואה הסינית מתגלה במלוא יעילותה. בין אם זה בתזונה שמבוססת על צמחים מסוימים שמצליחים להביא לשינוי פיזיולוגי ובין אם זה דיקור ולחיצות- אבל ישנם אנשים שאילולי הרפואה הסינית כבר מזמן היו נפרדים מן העולם הזה.