0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

נורית איינהורן - חברה באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי

הקליניקה ממוקמת בצפון הישן בתל אביב - מרים החשמונאית 27 א'
שעות קבלה:
יום ב' 15:00-7:00
יום ה' - 21:00-15:00

שיר"מ - אסף הרופא
שעות קבלה:
יום א' - 20:00-14:00
יום ד' 19:00 - 11:00

יש אפשרות לביקורי בית של דיקור בלבד בימים ג' ו-ו'

נורית איינהורן - חברה באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי

נורית איינהורן, מטפלת בקליניקה פרטית בתל-אביב ובשירותי רפואה משולבת – המרכז הרפואי אסף הרופא, חברה באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי - דיקור וצמחי מרפא ומטפלת מומחה בשיאצו וטווינה.
בוגרת המסלול לרפואה סינית במכללת תמורות. במהלך לימודיה השתלמה בשיקום תנועתי- אורתופדי בשיטת Trigger Point Therapyבמרכז" דרך הגב". לאחר סיום לימודי רפואה סינית, התמחתה בטיפול באורתופדיה וכאב בשיר"מ – המרכז הרפואי אסף הרופא.

מהי טווינה?
טווינה היא שיטת טיפול במגע המבוססת על הרפואה הסינית המסורתית ועל אומנות התנועה הסינית צ'י קונג. טיפול בטווינה יכול לטפל במגוון רחב של בעיות (כאבי ראש, אסטמה ופתולוגיות נשימה אחרות, תסמונת המעי הרגיש, עצירות, אינסומניה, יתר לחץ דם, בעיות מחזור, בעיות נוירולוגיות ובמגוון רחב של בעיות רפואיות). עקב התמחותה בטיפול בבעיות אורתופדיה וכאב, יש המכנים אותה הפיזיותרפיה הסינית. בסין הטיפול בטווינה הוא חלק ממערך הטיפול הרפואי בבתי החולים, לצד הטיפול בדיקור ובצמחי מרפא.
משמעות המילה טווינה היא למשוך (tui) ולתפוס (na). משמעות השם מרמז על אופייה האנרגטי והדינמי. הטיפול יכול להתבצע על נקודה או אזור ממוקדים, אך יכול גם להיות עבודה נמרצת על הגוף כולו. בדומה לשיאצו, גם בטיפול זה משתמש המטפל באצבעות, אגודלים, כפות הידיים, המרפקים והברכיים ללחוץ על המטופל, אך בשונה מהשיאצו, אופי הלחץ אינו סטאטי והקצב בדרך כלל מהיר יותר. הטיפול מפיג מתחים, משפר זרימת דם, מרפה שרירים, מסכך את הפשיה (רקמת החיבור העוטפת את השרירים והאיברים בגוף) ובעל השפעה חיובית חזקה הנמשכת גם מעבר לטיפול. מנקודת מבטה של הרפואה הסינית, הטיפול מווסת את זרימת הצ'י (אנרגיית החיים) במרידיאנים (ערוצי האנרגיה בגוף) ושואף להחזיר את הגוף למצב הרמוני בו הצ'י והדם זורמים בחופשיות. בריאות היא מצב של הרמוניה בעוד מחלה או כאב הם תוצר של זרימה לא תקינה של צ'י ו/או דם בגוף.
עקרונות האבחון והטיפול של הטווינה הינם אלו של הרפואה הסינית. טיפול ראשון יכלול תשאול כללי של העבר הרפואי (גם העבר הרפואי הכללי וגם זו של הבעיה שבשלה הוא מגיע לטיפול) ובדיקה של המטופל, שלאחריהם בונה המטפל תכנית טיפול המותאמת לצרכים ולבעיות של המטופל. הטיפול בטווינה מתבצע בלבוש מלא. יש להגיע בבגדים נוחים וגרביים.