0723341792
 

עכשיו בפורטל בריאותיכאן, מחכים לשיחתכם. התקשרו אלינו, או השאירו פרטיכאם בטופס. אל תמתינו! 0723341792

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

ד"ר סימי אלון

כשמדברים על מטפלים מסורים ומקצועיים שעושים עבודתם נאמנה, מטפלים הנענים לקריאות ופניות מצוקה בכל שעות היום והלילה, עולה השאלה אם מישהו מהקרובים; המשפחה, החברים, משלם מחיר כלשהו או נהנה מעובדה זו.

ד''ר סימי אלון, פסיכותרפיסטית הוליסטית, רעיה ואם לשלשה, סבתא לשישה, היא אחת מהמטפלות הללו; אשה עם חזון, שמגיל צעיר עוזרת לעולם להיות טוב יותר, אשה עם לב גדול, חוכמה, רגישות ומקצועיות אין קץ. בפגישה חברית עם ד''ר סימי אלון אפשר לטעות ולתהות אם תשומת ליבה אכן נתונה לך, היא אינה פוסחת על אף הודעה כתובה או קולית ממטופלים/ות ועונה ומתייחסת גם אם זה בקצרה ממש, שלא לדבר על תקשורת עם המשפחה, ויחד עם זאת היא שומעת כל מה שנאמר ומגיבה בהתאם – והתחושה היא של "סופר-וומן". ד''ר סימי אלון, פעילה ופעלתנית ומושג הזמן אצלה מקבל משמעות והגדרה חדשה.

בקשתי את רשותה ליצור קשר עם הקרובים אליה ולברר את עניין המחיר או התועלת שבקשר עם אשת מקצועה שכמוה. והנה כמה מהתגובות:

י. חברתה של ד''ר סימי אלון משכבר הימים, מספרת: "סימי היא חברתי מזה שנים רבות, חברה עם אוזן קשבת בכל עת, עם יכולת הבנה וייעוץ בכל נושא. גם אחרי שנות היכרות רבות כל-כך עדיין מדהים אותי עד כמה סימי קוראת אותי כספר פתוח, עד כמה היא רואה אותי עמוק כמו בצילום רנטגן. אכן לא מתאפשר להתראות כפי שהיינו רוצות, מפאת הזמן שצריך להתחלק בין כל כך הרבה אנשים; משפחה, חברים ומטופלים, אך החברות בינינו איתנה ויציבה וכל רגע עם סימי הוא עולם ומלואו".

א. חברתה של ד''ר סימי אלון מספרת: "להיות חברה של מטפלת כמו סימי זה לחיות חיי שפע ואיכות, זה לקבל אהבה, תמיכה וליווי במנות של אקסטרים. להיות חברה של סימי זה לקבל עצה טובה גם בשעות לילה מטורפות, להרגיש הכי נוח להתקשר בשש בבוקר ולשאול מה לעשות אם הילד התעורר עם קושי גדול ללכת לגן, להרגיש נוח להפריע בארוחת שישי כי כבד ומציק לי בבטן או כי סתם רציתי לשתף, זה לבכות, לצחוק, להתלבט, לשתוק, לנתח כל מילה שנאמרה לי, להתפרע יחד עם המחשבות הכי כמוסות והכי הזויות. להיות חברה של מישהי כמו ד''ר סימי אלון, זה ללמוד להבין את עצמך יותר טוב, להכיל את עצמך, לאהוב את עצמך. להיות חברה של מטפלת כמו סימי, זו מתנה".  לאחרונה סימי פתחה חשבון גוגל פלוס על שמה.

ח. בתה של ד''ר סימי אלון מספרת: "להיות בת של אמא מטפלת זה קודם כל לגדול לבית בריא ונכון באופן יחסי, זה לחיות בתחושת ביטחון שתמיד יש מי שדואג ושומר עלינו – שמשתדל לנהוג "על-פי הספר", שמכיר ויודע מהן הדרכים הנכונות לפעול ואיך לגדל ילדים ומשפחה למציאות הכי נעימה, מעצימה ומקדמת. להיות בת של אמא מטפלת זה להיות רגועה ולדעת שתמיד יש לי עם מי להתייעץ ולקבל את התשובות הכי אמיתיות ונכונות עבורי, לדעת שיש לי על מי להשען. להיות בת של אמא מטפלת כמו אמא שלי, זה לשאוף להיות כמוה, להצליח כמוה, לדעת כמוה, להיות נערצת ומוערכת כמוה, זה לרצות להתמקצע ולהיות טובה יותר ככל האפשר באופן אישי ובפן המקצועי. כשהיא לצידי; מעודדת, מלמדת, מעריכה ומקדמת, הכל הופך להיות אפשרי. אני הבת של ד''ר סימי אלון – האשה והאגדה, זו שרבים הסובבים אותה ורוצים בחברתה בכל רגע נתון, רוצים לספוג מהידע שלה, מהמקצועיות והנתינה האין סופית שלה. עוד מילדותי בחרתי ללכת בדרכה – הייתי מדריכה ורכזת בצופים, הייתי משקית ת''ש בצבא ולבסוף למדתי עבודה סוציאלית והשתלבתי בעולם הטיפול, וכל זאת תוך כדי עזרה ותמיכה אין סופית מהאמא המדהימה שלי. אני מודה לאמא שלי על כל מה שהיא עבורי".      

ב. הבן של ד''ר סימי אלון מספר: "להיות בן לאמא מטפלת בא לידי ביטוי בכמה אופנים:

1. לא עברתי את "משבר גיל ההתבגרות" כי כל השיחות שלי עם אמא היו שיחות נפש עם הסברים פסיכולוגיים, מה שנתן לי הרגשה שאין צורך "למרוד", כיוון שאמא ואני כבר ניתחנו את כל הבעיות והתופעות שבדרך כלל צצות בתקופה זו והבנתי את הרעיון שמאחורי "המרד".

2. עם אמא כזאת אפשר תמיד להתייעץ ולנתח מבחינה נפשית אנשים הנמצאים בסיטואציות שונות, וכך לדעת איך לפעול מולם בצורה הנכונה ביותר. השיחות עם אמא מתנהלות תמיד ברמה של הבנת נפש האדם ודרך ההתמודדות איתם.

3. לגדול עם אמא מטפלת, זה אומר לגדול מגיל 5 בסביבה של ייעוצים ויועצים פסיכולוגיים ולהמשיך בכך כדרך חיים.

4. קיבלתי מאמא כלים מאד ייחודיים אותם לקחתי לעולם העסקים. בפגישותיי העיסקיות, בצורה הכי טבעית, אני עושה "סקירה פסיכולוגית" ליושבים מולי וכך עושה הערכה ויודע כיצד להגיב לכל אחד מהם בצורה הנכונה ביותר ולסגור עסקה.

5.  נוח מאד כשיש לך אמא מטפלת ועוד אמא מקצועית כמו שלי; אם יש מכרים או חברים בצרה נפשית אני מיד מפנה אליה בביטחון רב שהיא הדבר הנכון שיעזור וישפר את מצבם".

ידוע ממחקרים, מסטטיסטיקות למיניהן ומסיפורי אין סוף שהקשר בין הכלה לחמות הוא קשר בעייתי ומעיב לעיתים על הקשר הזוגי. והנה שתיים מתגובות כלותיה של ד''ר סימי אלון:

ר. כלתה של ד''ר סימי אלון מספרת: "לא קל להיות כלה ככלל; את אותה אשה שממלאת את מקומה של אשה אחרת בחייו של בעלך – אמו, לא קל להיות כלה כי את צריכה להיות לא פחות טובה מאמו ואולי מושלמת. ובכל זאת, בעולם המשפחתי שלנו זו זכות להיות כלה ולהיות כלה של מטפלת זו חוויה כפולה ומכופלת. זו חמות שדורשת וכובשת, זו חמות שיודעת מה נכון ואיך עוד אפשר, במבט ומילה ורגישות תמיס לך את הלב, חמות שהלב והרגש הם מנת חלקה ולמזלנו גם מנת חלקינו. מי כמוה יודעת לגעת, לטפל ולטפח ולתת תחושה שאנחנו חלק ממנה. מול חמות מטפלת אני כלה חשופה ואמיתית, משתדלת להיות הכי טובה שאפשר, להיות אותנטית וחיובית, כי עם חמות מטפלת כמו ד''ר סימי אלון זה מתאפשר. אולי לא תמיד קל להיות כלה של מטפלת, אך זו זכות, זה מיוחד, זה אדיר וזו מנת חלקי הטובה – השלווה והרוגע שכל נפש כלה מייחלת להם".

מ. כלתה של ד''ר סימי אלון מספרת: "את סימי, אמא של בעלי, אני מכירה מגיל 15, גיל בו הכרתי יותר את דלת חדר הטיפולים שלה מאשר את פניה. תמיד התבקשנו לצאת מהסלון, להיות בשקט, לקבל מעט מזמנה כי היתה עסוקה במתן עזרה למטופלים או בלימודים במטרה להיות טובה ומקצועית יותר. מאז הקשר    חמות – כלה שבינינו גיליתי עובדה ומציאות שונה ממה ששמעתי מאחרות. גיליתי חמות שתמיד שואלת ורוצה לדעת פשר כל מימיקה שלי – "מה קורה? למה המצב רוח?", חמות שמזיזה הרים כדי להיות עם נכדותיה, חמות שתגיע אלינו גם באמצע הלילה אם נזדקק לכך, חמות שהטלפון שלה לא מפסיק לצלצל ולצפצף כי ברור שכל כך הרבה אנשים רוצים וצריכים לשמוע את דעתה ועצותיה. ד''ר סימי אלון, חמותי, היא מטפלת נבונה ורחבת אופקים, אשה דעתנית בעלת ידע כה רב המאפשר לה להיות כמה צעדים לפני כולם כמעט בכל תחום; היא תכוון, תייעץ, תתכנן חופשות ומפגשים משפחתיים, תתמסר כל כולה לנכדים/ות ותהיה למטופלים בכל עת. ככה זה כשישנים שעתיים ביום ורואים בזה מותרות. הקשר כלה – חמות שיש לי עם סימי, ללא ספק שובר כל סטטיסטיקה ומקבל משמעות חדשה".

אידיאל מדובר הוא, יישום תאוריות וידע כזה או אחר בחיינו. יפה לראות מתגובות האנשים הקרובים לד''ר סימי אלון, פסיכותרפיסטית הוליסטית, ש"נאה דורשת – נאה מקיימת".